magazin
A Filmszemle mellett a forgalmazás problémái, a regionális kapcsolatok mozgatták meg leginkább a Szakma rovat boncolgatókedvét, a hagyományos témák,…
továbbmagazin
Berlintől Miskolcig idén is számos filmünnepet jártunk végig, tudósítottunk magyar filmsikerekről, elvegyültünk, szimatoltuk a fesztivállégkört,…
továbbmagazin
Ebben az évben a következő cikkek után nyalták meg mind a tíz ujjukat az ínyencek - Kardostól Kazuyoshin át Aronofskyig.
továbbhír
Bár mindent megtettünk, kudarcot vallottunk: az Avatar jött, látott, és győzött: összesen 232 millió dollárt inkarnálódott össze az első héten.
továbbmagazin
Érdekes tanulmányt közölt a MOKK: a Bodó Balázs, Lakatos Zoltán szerzőpáros A filmek online feketepiaca és a moziforgalmazás címmel a magyarországi…
továbbhír
Kőrösi Zoltán József Attila-díjas írót választották a Magyar Mozgókép Közalapítvány kuratóriumának élére a szervezet alapító tagjai - tudatta az…
továbbhír
A Magyar Televízió és az Unió Film koprodukciójában megvalósult, november 5-től vetített Hajónapló című 12 részes sorozatban ismert, kortárs írók…
továbbhír
Lezárult fogyatékossággal élő emberek világáról készített filmes és videós alkotásokat bemutató szemle, Vadócz Péter Színes Európa című rövidfilmje…
továbbhír
Négy magyar film versenyez a Chennai Filmfesztiválon, elkészült László Péter kisfilmje, a Felnőttfilm, díjak a Napszúrásnak, plázában népszerűsítik…
továbbhír
George Clooney Egek ura című filmje és a Nine című musical kapta a legtöbb jelölést kedden a hollywoodi külföldi újságírók Arany Glóbusz-díjára -…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié- Képzeld el, a múltkor olvastam egy képregényt, hát olyan állat dumák voltak benne!
- Mint például?
- Hát most azt így nem tudom...