Címke: „Szemle40”

Találatok száma: 206

magazin

„…öreganyám, nagyvilág, jól megjegyezd a nevemet!” – Emléktöredékek  Szabó Magdáról

A dokumentumfilm-készítők idősebb generációjához tartozó alkotó már több évtizede forgat, egyik legemlékezetesebb munkája Az igaz Mao című áldoku.…

tovább

magazin

Nomád Pláza (Három vándor)

A hazai dokumentumfilm-készítés élvonalába tartozó Szalay Péter alkotásaival már évek óta szinte állandó résztvevője a filmszemléknek. Most Nomád…

tovább

magazin

„Nem vagy egyedül…”

A veteránnak számító alkotó 1991 óta készíti filmjeit, munkái többször is szerepeltek a hazai Filmszemléken, 1997-ben a Tartsd eszedben a…

tovább

magazin

„Még oda nem ér az idő...”

A majd' egy évtizede a filmkészítés különböző területeit megismerő alkotó egy szocióihletettségű dokumentumfilmmel versenyez az idei…

tovább

magazin

Kémek a porfészekben

A különleges hangulatú dokufilmekkel jelentkező Papp Gábor Zsigmond most némiképp visszakanyarodik egy korábbi témájához. A dokufilmes szcéna egyik…

tovább

magazin

Csavargó

Dombrovszky Linda a Filmművészeti Egyetem hallgatója a "hajléktalan-cégbirodalom" kialakulásáról készített kisfilmet Csavargó címmel. A rendezőt a…

tovább

magazin

Hun volt, hun nem volt

A filmkészítés számos területét ismerő Szolnoki József 2000-ben szerepelt utoljára a Szemlén. A már három éve Németországban élő alkotó filmje a…

tovább

magazin

Etetés

Xantus János kisfilmjében Jakab, a vándorhorgász megpillant egy gyöngyházfényű selyembugyit, amit mindenképpen meg akar szerezni. A rendezőt a…

tovább

magazin

Vacsora

Az Amerikánban élő Perlmann Károly eddig is filmes pályán dolgozott, ám első rendezése a Vacsora című kisfilm. A rendezőt e-mailen kérdeztük a…

tovább

magazin

Gyurika

Fehér Zsuzsa televíziós riporter, kamerájával mindig számára érdekes figurák nyomába ered, így tesz most is, amikor Gyurika, a 35 éves fogyatékos,…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Elmegyek a trópusokra. És szarok a hóra.

Sonny Wortzik / Kánikulai délután

Oszd meg! Az összes idézet