hír
Szombat este átadták az idei Verzió Filmfesztivál díjait. A három zsűri három fődíjat és két különdíjat adott át, a magyar versenyt Ugrin Julianna…
továbbmagazin
Szorosabbra akarják fűzni a kapcsolatot a hazai alkotók között, közben aktív párbeszédre törekednek a szakma és döntéshozók között, és utat…
továbbhír
Júniustól három új alkotó lett a Magyar Dokumentumfilmesek Egyesületének elnökségi tagja.
továbbhír
Magyar dokumentumfilmes projekt a Cannes-i Filmpiacon: Dér Asia egy középkorú, hasnyálmirigy rákos férfiról forgatott filmet, melyben a férfi a hír…
továbbmagazin
A 2022-es szemlénk harmadik és egyben utolsó részéhez érkeztünk: újraéljük a taxisblokádot és a karantént, élet és halál közt ragadunk Rujder…
továbbhír
A VI. Ars Sacra Filmfesztivál versenyprogramjában szerepelt Dér Asia és Haragonics Sári első egész estés filmje, a sokszorosan díjnyertes Anyáim…
továbbmagazin
Meghatóak, viccesek, játékosak, szívbe markolók, és egy csomó díjat söpörtek be - a magyar filmművészet LMBTQ-reprezentációt bemutató sorozatunk…
továbbhír
Dér Asia és Haragonics Sári alkotását, az Anyáim történetét kétszeresen is díjazták a Moszkvai Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztiválon. A fődíj…
továbbhír
Az Anyáim története kapta a legjobb dokumentumfilm díját a linzi Crossing Europe Filmfesztiválon, de díjazták Horvát Lili Felkészülés…
továbbhír
Két magyar dokumentumfilm, Haragonics Sári és Dér Asia Anyáim története, valamint Oláh Judit Visszatérés Epipóba című alkotásai szerepelnek az egyik…
továbbFriss
Megvannak az Inkubátor pitchfórumának idei nyertesei
Arany Medvét érő beszélő szoborral folytatódik a Mozinet Filmnapok
Todd Haynes lesz a zsűrielnök Berlinben
Turai Balázs poszt-gender influenszerekről szóló filmtervét díjazták
Gothár Péter kultfilmjével folytatódik a Filmrendezők klubja
Az évszakok ritmusára kibomló házassági történet forog Kurta Niké és Orbán Levente főszereplésével
November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Filmhu podcast #101: Till Attila
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié