podcast
Milyen érzés, amikor kamerával ülsz egy kemoterápiától hányó ember mellett? Meddig lehet vágni egy dokumentumfilmet, hogy még a valóságot mutassa?…
továbbmagazin
Közeledik az év vége, számvetésre kértünk fel olyan embereket, akiknek életük fontos része a magyar film. Kiemelkedő filmélmények, sikerek és…
továbbmagazin
A Nagylátószög legújabb adásából kiderül, miért nevezhető az orosz Truman Show-nak a sztálini diktatúra rémségeit bemutató, botrányokkal övezett…
továbbhír
A Nem halok meg látható lesz a 19. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál keretében, jóval az országos hazai mozibemutató előtt. Dér Asia…
továbbhír
Hogyan reagál egy frissen diagnosztizált rákbeteg a hírre? Mit tud tenni a pszichológus? Milyen módszerekkel látnak neki a trauma feldolgozáshoz?…
továbbmagazin
Dér Asia megfigyelői dokumentumfilmet forgatott Einspach Gábor hasnyálmirigy-rákkal folytatott, sikeres küzdelméről, melyet a közönség először…
továbbmagazin
Dér Asia dokumentumfilmjét Einspach Gábor hasnyálmirigy-rákkal folytatott küzdelméről június 30-án premier előtt, teltházas vetítésen láthatta a…
továbbhír
Dér Asia nyerte a legjobb rendező díját A magunk módjára üvölteni című, Kassák Lajosról szóló dokumentumfilmjével a berlini FilmArte művészeti…
továbbmagazin
Reisz Gábor minden kérdésünkre magyarázatot ad, Almási Tamás bemutatja a hatvanas évek Budapestjének császárát, Hajdu Szabolcs pedig trilógiájának…
továbbmagazin
Kassák Lajos az egyik legnehezebben definiálható magyar művész. Fiatalon egy gyárban dolgozott és munkásmozgalmi lapokat szerkesztett, de a…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéZsuzsa / 3Esküvő