magazin
Dettre Gábor – a Felhő a Gangesz felett után – Kertész Ákos (többek között a Sikátor, a Makra, a Zakariás alkotója) A gyűlölet ára című regényének…
továbbmagazin
Mispál Attila A fény ösvényei címmel készíti első nagyjátékfilmjét. A forgatásból még egy hét van hátra, az utómunkálatokkal várhatóan őszre…
továbbmagazin
Richard Bohringer, az idei Francia filmnapok csúcs-díszvendége – Michael Hanekét természetesen leszámítva –, nem a francia mozi nagy szerelmese,…
továbbmagazin
Mészáros Márta magyar-lengyel-szlovák koprodukcióban, Jan Nowicki főszereplésével készült Nagy Imre-filmje, a Temetetlen halott az utómunkálatoknál…
továbbmagazin
A Szép napok a filmkritikusok szavazásán nemrég a 2003-as év legjobb filmjének járó B. Nagy László díjat kapta. Mundruczó Kornél jelenleg harmadik…
továbbmagazin
Hosszú idő után először ismét egészestét rajzfilm készül Magyarországon. A szélesvásznú animáció, amelyből némi ízelítőt már kaphattak annak idején…
továbbmagazin
Lehet, hogy hamarosan egy moziban, valahol Európában, egy sötét vásznon azt látják, „Árpa Attila filmje” – állt 2003. tavaszán egy könyv végén. Az…
továbbmagazin
Miki bácsi komor felhőket lát gyülekezni a jövő egén, az egykori komolyság azonban szerinte mára iróniára váltott. Grunwalsky Ferenc viszont arra…
továbbmagazin
A tavalyi legjobb kisjátékfilm, a Gumiember rendezője idén is díjak kereszttüzében áll. Ujj Mészáros Károly A ház című kisfilmjét a 35. Magyar…
továbbmagazin
Csaknem hathetes forgatást követően tért haza nemrég Indiából a Csoma legendárium stábja. Szemző Tibor és csapata ez alatt az idő alatt végigjárta…
továbbFriss
Június közepén újra jön a MOZ.GO
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéJenny / Egy lányról