Címke: „werk”

Találatok száma: 335

magazin

Tévéfilmek az Erények könyvéből

Zoltán Gábor Erények Könyve című kötetéből három novellát dolgozott át az író forgatókönyvvé – a három történetet három különböző rendező adaptálja…

tovább

magazin

Török Ferenc: Csodálatos vadállatok

A Mozgókép Közalapítvány 2003. évi televíziós pályázatán nyertes tizenhárom tévéfilmből összesen kettő forog celluloidra. Az egyik Török Ferenc…

tovább

magazin

András Ferenc: Morfium

András Ferenc, aki a 70-es, 80-as években olyan klasszikusokkal írta be magát  a magyar filmtörténetbe, mint a Veri az ördög a feleségét, a…

tovább

magazin

Gárdos Péter feltámadásai

Gárdos Péter Az utolsó blues (2001) óta nem jelentkezett játékfilmmel. Új játékfilmjének, A porcelánbabának a hívószava a csoda, a feltámadás. A…

tovább

magazin

Erdőss Pál: Üvegfal

Nyolc év után új filmmel jelentkezik az idei filmszemlén Erdőss Pál, aki a 80-as években a Budapesti Iskola érdekes folytatásaként készített…

tovább

magazin

Hajdu Szabolcs: Fehér tenyér

Október közepe óta fut a mozikban Hajdu Szabolcs második nagyjátékfilmje, a Tamara. A rendező hamarosan forgatni kezdi következő munkáját, a…

tovább

magazin

Best of werk

Nyári válogatásunk óta ismét számos forgatás helyszínére ellátogattak riportereink, hogy beszámoljanak a filmkészítés kulisszatitkairól…

tovább

magazin

Horváth Csaba: Nagy R

Az első magyar akciófilm, az Európa Expressz rendezője új zsánerbe vágja a fejszéjét: Horváth Csaba koprodukcióban forgatja Nagy R (The big S) című…

tovább

magazin

Külföldi produkciók a Mafilmnél 

Kemény Ildikó és Sipos László producerek évek óta csábítanak külföldi, főleg angol és amerikai produkciókat Magyarországra, az igazi dömping azonban…

tovább

magazin

Fésős András: Kelj fel és járj

Fésős András négy éve elkészítette első nagyjátékfilmjét. Az egyéni hangú Balra a nap nyugszik siker lett, a közönség mégis hiába várt a…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Néha olyan magányos vagyok, hogy elfelejtem, milyen nap van, és, hogy hogyan írom a nevem.

Plasztik szerelem

Oszd meg! Az összes idézet