magazin
Zoltán Gábor Erények Könyve című kötetéből három novellát dolgozott át az író forgatókönyvvé – a három történetet három különböző rendező adaptálja…
továbbmagazin
A Mozgókép Közalapítvány 2003. évi televíziós pályázatán nyertes tizenhárom tévéfilmből összesen kettő forog celluloidra. Az egyik Török Ferenc…
továbbmagazin
András Ferenc, aki a 70-es, 80-as években olyan klasszikusokkal írta be magát a magyar filmtörténetbe, mint a Veri az ördög a feleségét, a…
továbbmagazin
Gárdos Péter Az utolsó blues (2001) óta nem jelentkezett játékfilmmel. Új játékfilmjének, A porcelánbabának a hívószava a csoda, a feltámadás. A…
továbbmagazin
Nyolc év után új filmmel jelentkezik az idei filmszemlén Erdőss Pál, aki a 80-as években a Budapesti Iskola érdekes folytatásaként készített…
továbbmagazin
Október közepe óta fut a mozikban Hajdu Szabolcs második nagyjátékfilmje, a Tamara. A rendező hamarosan forgatni kezdi következő munkáját, a…
továbbmagazin
Nyári válogatásunk óta ismét számos forgatás helyszínére ellátogattak riportereink, hogy beszámoljanak a filmkészítés kulisszatitkairól…
továbbmagazin
Az első magyar akciófilm, az Európa Expressz rendezője új zsánerbe vágja a fejszéjét: Horváth Csaba koprodukcióban forgatja Nagy R (The big S) című…
továbbmagazin
Kemény Ildikó és Sipos László producerek évek óta csábítanak külföldi, főleg angol és amerikai produkciókat Magyarországra, az igazi dömping azonban…
továbbmagazin
Fésős András négy éve elkészítette első nagyjátékfilmjét. Az egyéni hangú Balra a nap nyugszik siker lett, a közönség mégis hiába várt a…
továbbFriss
Zaklatásba fordul József Attila pszichoanalízise
Sós Bálint Dániel első nagyjátékfilmje Berlinben mutatkozik be
Mozigépész workshopot rendez az NFI
Ők zsűriznek a 44. Magyar Filmszemlén
Felújítva hódíthatják meg a világot Mészáros Márta filmjei
Virtuális forgatásokra kialakított filmstúdió nyílt Fótligeten
Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié