magazin
Megérkezett az ötödik Sikoly-film, melyre Wes Craven is elismerően csettintene: a slasher-rajongók szemét gyönyörködteti a sok késszúrással,…
továbbmagazin
Maggie Gyllenhaalről már eddig is tudható volt, hogy, az egyik legsokszínűbb amerikai színésznő, most viszont rendezőként is bizonyította…
továbbmagazin
Az Oscar-díjas Mindenki és a Foglyok rendezője elkészítette első mozifilmjét. Az unoka egy fiatal fiú története, aki elégtételt próbál venni a…
továbbmagazin
2021 sok kihívást hozott magával, de nagy örömünkre végre kinyitottak a mozik, megint lehetett élőben interjúzni és podcastelni, forgatásokra és…
továbbmagazin
Augusztusban mutatták be a mozik Laurent Tirard Cannes-t is megjárt francia vígjátékát, A beszédet. December 16-tól pedig már a Cinego kínálatában…
továbbmagazin
Kockázatos témát választott első nagyjátékfilmjének Lőrincz Nándor és Nagy Bálint: a Legjobb tudomásom szerint egy nemi erőszak utórezgéseit követi…
továbbmagazin
Valami leküzdhetetlen vágy újból a film világába csábít minket – egy érzés, ami már egészen összekeveredett bennünk első szerelmekkel, gyerekkorral,…
továbbmagazin
Ridley Scott a hírhedt Gucci-gyilkosságot vitte filmre, ám sajnos nem sikerült eldöntenie, sötét királydrámaként vagy morbid szatíraként működne…
továbbmagazin
Kőrösi Máté három gimnazista lányról forgatott dokumentumfilmet, akik szépek, feltűnőek, magabiztosak, menők. De tényleg csak ennyi rejlik bennük?…
továbbmagazin
Megnéztük az első professzionális magyar horrorfilmet, a Bergendy Péter rendezésében készült Post Mortemet, melyben Klem Viktor és Hais Fruzsina…
továbbFriss
Így éltek a nagyszüleink száz évvel ezelőtt
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié