magazin
Hat idegen terápiára megy, hogy segítséget kapjanak pszichológiai problémáik megoldásában, de az orvos helyett csak egymással találják magukat…
továbbmagazin
A hatalom arctalan katonái lesből támadnak, találomra céloznak Ocsenás falujának lakóira. Ez a minden mindegy keserű nyomora, út a lassú, de biztos…
továbbmagazin
A kis Buddy (Jude Hill), azaz Öcsi, a kemény belfasti utcák mulyán hunyorgó nebáncsvirágja nem sok jóra számíthat. Mindennapjait utcai harcok dúlják…
továbbmagazin
A Mirai – Lány a jövőből Oscar-jelölt japán rendezője a virtuális valóságba helyezett Szépség és szörnyeteggel tér vissza a vásznakra. A Belle: A…
továbbmagazin
Éjfekete neo-noirral tért vissza a vászonra Guillermo del Toro, amelyben Bradley Cooper egy cirkuszból kiugrott médiumként lép a kárhozat útjára. A…
továbbmagazin
Rendkívül aprólékos stop motion, három rövid történetből összeálló szkeccsfilm, groteszk szatíra, felnőtteknek szóló animáció – számos oka van…
továbbmagazin
Tagadhatatlanul az akciófilmes zsáner egyik nagy klasszikusa a Vadászat a Vörös Októberre, de a Sean Connery által megformált litván…
továbbmagazin
Mindannyiunknak feministának kéne lennie – állítja a felirat Penélope Cruz pólóján. Almodóvar legújabb filmjében ismét a nőkről és a közöttük lévő…
továbbmagazin
Színdarab-adaptáció a tévében: könnyed romantikus komédia készült Herczeg Ferenc Kék róka című művéből, melyben szerelmi háromszögbe keveredik…
továbbmagazin
Andrea Arnold első dokumentumfilmjében nem kanyarodik el a kedvenc témáitól, továbbra is az egyedülálló anyák és gyermekeik mindennapos küzdelmei,…
továbbFriss
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié