magazin
„A Beatles a legjobb együttes a világon? Nos, erről megoszlanak a vélemények. És melyik a valaha készült legjobb film? Kérdés nélkül, az…
továbbmagazin
Emerald Fennell elkészítette az utóbbi idők egyik legmegosztóbb filmjét, az Ígéretes fiatal nőt, ami a bosszúfilmek zsánerétől szokatlan…
továbbmagazin
Az életközepi válságot szisztematikus italozással ellensúlyozó tanároknál az alkohol a hatásos katalizátor. Thomas Vinterberg filmje valójában a…
továbbmagazin
A Berlinale kedvenc magyar rendezője visszatért a gyökereihez, és 18 évvel a Rengeteg után újra bevezet minket az emberi traumák sötét útvesztőjébe.…
továbbmagazin
Egy magyar alakulat partizánokra vadászik Szovjetunió megszállt területein. Természet, falu és ember egybemosódik a táj szürkeségében, mintha…
továbbmagazin
Szülővé válni sosem könnyű, különösen ha ellenséges környezetben, azonos nemű pár fogad örökbe gyereket. Dér Asia és Haragonics Sári a…
továbbmagazin
Visky Ábel dokumentumfilmjében három elítélt meséket ír a családjának, ezeket a rendező és csapata segítségével le is forgatják, így a filmezés egy…
továbbmagazin
A tavalyi év legsikeresebb cseh dokumentumfilmjében felnőtt színésznők 12 éves lányoknak adják ki magukat, hogy lépre csalják a kiskorúakra vadászó…
továbbmagazin
A március 1-jén induló Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál nyitófilmje, a Nem vagyok egyedül a Jerevánban lezajlott tiltakozások sűrűjébe…
továbbmagazin
Sam Levinson személyes élményeit sűrű párkapcsolati drámába gyúrva a saját alkotói módszerére reflektál. A Rév Marcell fényképezte Malcolm és Marie…
továbbFriss
Fődíjat nyert Ljubljanában a Fekete pont
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéTimi / Valami Amerika 2