magazin
Egy született léhűtő a jég hátán is megél, pláne ha kiszervezik az Északi-sarkra. A legújabb francia vígjáték egy leplezetlenül korrupt világot…
továbbmagazin
Olivier Assayas 1996-os műve, az Irma Vep a film-a-filmben szerkezet egyik mintapéldája, amely kultfilmmé nőtte ki magát az utóbbi évtizedekben.…
továbbmagazin
A tapasztalat azt diktálja, hogy a Netflix megaprodukcióitól érdemes minél nagyobb távolságot tartani. Létezik, hogy még három kifejezetten…
továbbmagazin
Az osztrák schlager-énekes évtizedek óta a fagyos olasz tengerparton szórakoztatja a nyugdíjas rajongóit. Ulrich Seidl lenyűgöző portrét készített…
továbbmagazin
A 19. századi dán misszionárius hosszú vergődése a szigetország kietlen tájain ámulatba ejt és alázatra tanít. Az Isten földje (Godland)…
továbbmagazin
Cristian Mungiu legújabb, valós eseményeken alapuló filmje, az R.M.N., egészen Cannes-ig repítette Erdély hírét, hogy aztán olyan görbe tükröt…
továbbmagazin
Jávor Pál és Venczel Vera után most két viszonylag ismeretlen színész, Rohonyi Barnabás és Mentes Júlia töltik meg bájjal és elbűvölő érzelmi…
továbbmagazin
Átvitt értelemben szokták használni a kémekre, hogy mások szemetében turkálnak, itt viszont tényleg kiöntik az iroda közepére a célszemély kukáját.…
továbbmagazin
Robert Eggers, az arthouse horror mesterének harmadik nagyjátékfilmje a viking mondavilágba tesz kitekintést. Ármány, testvérgyilkosság, átok,…
továbbmagazin
Jön a nyár, nem hiányozhatnak a moziból a vizes filmek, de a cápás horror és tengerparti romkom helyett most egy látványos dokumentumfilmet…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié