magazin
A lengyel Malgorzata Szumowska eddigi leglíraibb alkotása, a Soha többé nem fog havazni - amelynek Michal Englert a társrendezője - egy titokzatos,…
továbbmagazin
Enyedi Ildikó féltékenységi drámája, A feleségem története szétszed és újra összerak. Még ma is aktuális érzelmi magasságokról és hullámokról mesél,…
továbbmagazin
Az 1962-es novocserkasszki mészárlásnak emléket állító film kíméletlenül pontos látlelet a mindenkori diktatúra működéséről. Már a mozikban a Kedves…
továbbmagazin
Krasznahorkai Balázs első nagyjátékfilmje csodálatos erdélyi tájakra vezet. A Molnár Levente főszereplésével készült, befelé forduló apa-fiú dráma…
továbbmagazin
Heroinelvonóra jelentkező, egomániás színészt és egy öntörvényű pszichiátert állít ütközőpályára Herendi Gábor karcos drogdrámája, ami szakít a…
továbbmagazin
Karcossága mellett is egyértelműen életigenlő családi drámával mutatkozott be Kis Hajni rendező az 55. Karlovy Vary Nemzetközi Filmfesztivál East of…
továbbmagazin
Hálásak lehetünk az Így vagy tökéletes alkotóinak, hogy kockáztattak, és a magyar filmben teljesen új arcnak számító Béres Mártára osztották az…
továbbmagazin
Az izlandi folklórból merített ihletet családi drámájához az elsőfilmes Valdimar Jóhansson, aki a Tetovált lány világhírű színésznőjét, a svéd,…
továbbmagazin
Mi történik, ha egy rasszista futballultra és egy állapotos, roma lány összezárva kénytelen élni? Aki tragédiára gondol, az téved, a Becsúszó…
továbbmagazin
Tavasszal tizenhárom nap alatt leforgatták, és most Cannes-ban be is mutatták Mundruczó Kornél és Wéber Kata legújabb filmjét, a vadonatúj Cannes…
továbbFriss
Fődíjat nyert Ljubljanában a Fekete pont
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié