hír
A péntek esti ünnepélyes díjátadóval lezárult az Együttélés kárpát-medencei, nemzeti és etnikai kisebbségek nemzetközi dokumentumfilm fesztiválja…
továbbhír
Bollók Csaba filmje ismét nemzetközi fesztiváldíjat nyert, ezúttal Kazahsztán fővárosában, az Almatiban megrendezett „Shaken’s Stars”…
továbbhír
A nemzetstratégia függvénye, hogyan változik a kisebbségi média. Magyarországnak végre felelős partnerséget kellene vállalnia a határon túl élő…
továbbhír
Úgy tűnik, hogy a Természetfilm.hu alkotóműhelynek az elmúlt években folytatott munkája meghozta az eredményét, ugyanis a normatív pontok után…
továbbhír
A Filmvilág júniusi számában folytatódik a '68-as sorozat, ahogy az Indiana Jones-franchise is. Indy immár több, mint negyedszázada mutatja, hogy a…
továbbhír
A hazai etnikai és nemzeti csoportok meghívott önkormányzati képviselői nélkül zajlott a magyarországi kisebbségek médiabeli helyzetéről szóló…
továbbhír
2008. május 27-én, A Magyar Dokumentumfilm Rendezők Egyesülete (MADE) és az Esztergomi Helyi Televíziós Egyesület (EHTE) közös szervezésében…
továbbhír
A Cannes-ban tartott Media Információs Napon magyar részről Bognár Péter beszélt, a Budapest Film által működtetett Filmklik VoD-platform és a…
továbbhír
Holnap kezdődik a Transilvania nemzetközi filmfesztivál Kolozsváron. Paczolay Béla első rendezése, a Kalandorok kel versenyre a kolozsvári…
továbbhír
A régió alkotóinak, filmes és televíziós műhelyeinek részvételével indult ma, május 28-án az Együttélés – kisebbségi dokumentumfilm fesztivál. A…
továbbFriss
Ladányi Jancsó Jakob alkotása a Berlinale rövidfilmes versenyprogramjában
Január végéig lehet nevezni a 12. Savaria Filmszemlére
Az Arte France Cinéma kiválasztotta Mundruczó új filmtervét
Mozgóképörökség fókusszal indít Filmtudomány MA szakot az ELTE
Január 15-ig még lehet nevezni a 9. Zsigmond Vilmos Nemzetközi Filmfesztiválra
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié