magazin
Úgy néz ki nem egy rendezőnek sikerült múltbeli, kevésbé szerencsés próbálkozását ügyesen korrigálni. Ha nem is igazán átütő, de ötletes és jól…
továbbmagazin
Második félévét zárta a Diákzsűri által indított kezdeményezés, a Zöld Holló Filmklub, amely keretein belül minden hónap utolsó szombatján…
továbbmagazin
Egy Nobel-díjas Saramago-regény kevésbé sikerült feldolgozása nyitotta a fesztivált, majd a kegyetlen börtönvilág képei várták a cannes-i…
továbbmagazin
Ha az ember Portugáliában jár, két dolgot hamar meg kell tanulnia: egyrészt, hogy az idő itt abszolút relatív, soha senki nem siet sehova, soha…
továbbmagazin
A MÚOSZ Film- és Tévékritikus Szakosztálya és a Magyar Filmművészek Szövetsége Filmkritikus Szakosztálya pénteken A filmkritika kritikája címen…
továbbmagazin
Keresztül-kasul jártuk a Titanic fedélzetét, kajütjét, beszélgettünk pár fedélzetmesterrel, matrózzal, első tiszttel, tisztelegtünk a kósza…
továbbmagazin
Véget ért az ez évi nagy televíziós összeborulás. Barátok közt és hamburger töménytelen mennyiségben, no és jön a digitalizáció. A nyolcadik Kamera…
továbbmagazin
Március közepe helyett idén április elejére került az Osztrák Filmszemle, a Diagonale, melynek vendégeit ennek megfelelően barátságosabb idő fogadta…
továbbmagazin
Bevallom, igencsak megijedtem, amikor felhívtak a MAFSZ-osok, hogy szívesen látnának a 37. Dunántúli Függetlenfilm Szemle zsűrijében. De…
továbbmagazin
Zitkovszky Béla, az első, nagyközönség előtt vetített magyar film, az 1901-es Táncz operatőrének tiszteletére rendeztek megemlékezést születésének…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié