magazin
A Berlinale utolsó előtti napjára történelmi drámák jutottak. Elsőként Andrzej Wajda Katyn című filmjét láthattuk, aztán a két Boleyn lányról,…
továbbmagazin
A nézők és a német sajtó gondolatban már Doris Dörrie-nek ítélte az Arany Medvét. A Cseresznyevirágzás az egyetlen német versenyfilm. Takarítsd ki a…
továbbmagazin
Ha a meta-fesztiválon néha úgy is tűnik, csak a filmpaloták csillogó kirakatának díszítőelemei a filmek, akkor azok legalább legyenek szépek és jók.…
továbbmagazin
Immár másodszor adódott lehetőség tavaly december elején a szlovák és a magyar Media Desk irodák jóvoltából egy nemzetközi fejtágításra Pozsonyban.…
továbbmagazin
Amíg a Berlinale versenyprogramjában a nagyközönségnek szóló, azt szórakoztatni kívánó produkciók kaptak helyet, addig a Panorama szekció a…
továbbmagazin
Kicsit véresen és erőszakosan, de izgalmasan telt a Berlinale harmadik napja. Őzgul Yildirim az első filmjével, egy német gengszterfilmmel, a…
továbbmagazin
Merő igazságtalanság a filmszemlénket a Berlini Filmfesztivállal összehasonlítani, hiszen az egyik többtízmilliós költségvetésből szervezett…
továbbmagazin
Czabán György, Petrányi Viktória és Kardos Sándor zsűrielnök az értékelésen megjelent alkotóknak nyilvánított véleményt a munkáikról: a korrektül…
továbbmagazin
Az elsőfilmesek többsége jött, látott, és legyőzte a szemle „nagy öregjeit”. Míg a nagyjátékfilmek közül több is heves vitákat kavart, a kisfilmek…
továbbmagazin
A 39. Magyar Filmszemle egyik újdonsága, hogy az ünnepélyes díjkiosztó előtt nem kerülnek nyilvánosságra a díjazottak, így a kiosztásuk sorrendjében…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziépincér / A kis Valentino