magazin
A Magyar Filmszemle keretében idén először vidéki helyszíneken is tartanak szemle-napot a Pesten versenyző művekből, hiszen az ország többi részén…
továbbmagazin
Több, a produceri szakmát érintő változásról értesülhettek azok, akik részt vettek a Szemle keretein belül megtartott produceri találkozón, ahol a…
továbbmagazin
Ha szakmabeliek beszélgetnek a dokumentumfilmről, szinte törvényszerű, hogy előbb-utóbb a finanszírozás nehézségeire terelődik a szó. Nem volt ez…
továbbmagazin
A szakmabeliek, filmbarátok szerint a Mammutban nincs moziközeg, viszont a filmfelhozatallal nincs baj, bár egyértelmű favoritok nincsenek. De mit…
továbbmagazin
Idén ötödik alkalommal kerül megrendezésre a filmplakát kiállítás a Magyar Filmszemle kísérőprogramjaként. Ezúttal harminchat plakát van versenyben;…
továbbmagazin
Teltház előtt tartotta meg közgyűlését a Szemle nyitónapján a Magyar Filmklubok és Filmbarátok Szövetsége. Több osztálynyi diák lépett be ez…
továbbmagazin
A merészséget, a kreativitást és nem utolsó sorban számos elsőfilmest díjazott a Sundance. Nem csak a négy fő kategória filmjei, de a zsűrik is úgy…
továbbmagazin
Az idei Sundance program filmjei egyre inkább arra késztetik az embert, hogy újragondolja, mit is értünk függetlenfilmen. A filmek alapján a válasz…
továbbmagazin
Marina Zenovich dokumentumfilmje a Roman Polanski hírnevén esett csorbát próbálja kiköszörülni, Christopher Bell saját és családja példáján mutatja…
továbbmagazin
A treatment pályázatra 21 igen különböző filmterv érkezett. Nem csak műfajukat tekintve volt óriási a szórás, de minőségben, stílusban is jelentősen…
továbbFriss
Fődíjat nyert Ljubljanában a Fekete pont
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié