magazin
Tóth Luca éppen a karantén előtt fejezett be egy intenzívebb munkát, a bezártság inkább a Lidérc úr fesztiváljainak tett keresztbe. A rajzolást nem…
továbbmagazin
Sokan kiállításon látták először, valaki főzés közben ragadt a kistévé képernyője előtt, egyikőjük még a napra és az órára is pontosan emlékszik.…
továbbmagazin
Egy évvel ezelőtt öt rendező kapott lehetőséget az Inkubátor programban, hogy megírja, előkészítse és leforgassa (illetve egy animációs film…
továbbhír
Puskás Ferenc születésnapján, április 1-jén a tévében és online oldalán is látható a futballbajnok gyermekkori kalandjait megidéző Puskás Öcsi és…
továbbhír
Szinte már hagyomány, hogy a Budapesti Metropolitan Egyetem Animáció mesterszakos hallgatói minden tanévben órai feladatként Petri György műveiből…
továbbhír
Az egyik legmenőbb amerikai fesztivál, a South by Southwest (SXSW) zsűrije a legjobb animációs kisfilm díjával jutalmazta Andrasev Nadja alkotását,…
továbbmagazin
Mirr-Murrtól Bagaméri-ig, Gombóc Artúrtól Süsüig, Csukás István mesehősei évtizedekig népesítették be a képernyőt és a mozivásznat. Meséit,…
továbbhír
Régóta vártuk, most végre mindenki számára elérhetővé vált a Candide kalandjai! A tizenhárom részes, felnőtteknek szóló sorozat ráadásul eredeti…
továbbhír
Két magyar filmterv, Gigor Attila Szabó Magda nyomán készülő animációja és a Puppetworks stúdió poszt-apokaliptikus sci-fije is részt vett a…
továbbhír
Áprilisban rendezik 3. Cinemira Nemzetközi Gyerekfilm Fesztivált, amely az egyetlen kifejezetten gyerekeknek és a kamaszoknak szóló filmes mustra…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéA szüleim egyszer dugtak életükben. Ezért lettünk ikrek. Nem akarták kétszer csinálni.
Isabelle / Álmodozók