magazin
A Németországban született török Fatih Akin Auf der anderen Seite (A másik oldalon) című filmdrámája nyerte az Európai Parlament Lux-díját szerdán.…
továbbmagazin
Vasárnap parlamenti választásokat tartottak Ukrajnában, ám ez egyrészt nem érződött a városban, másrészt voltak olyanok, akik Juscsenko, Janukovics…
továbbmagazin
Negyedik alkalommal kerül megrendezésre Pécsett a Szemlétek „vízioaudiális” filmfesztivál és művészeti találkozó, október 25-től 28-ig. Az évek…
továbbmagazin
Tíz kérdéssel érkeztem a sajtótájékoztatóra, és nagyon bántott, hogy csak hármat tudtam feltenni a rendezőnek. De miután megnéztem a filmet, minden…
továbbmagazin
Idén nyolcadik alkalommal adták át a Kamera-díjat, a MADE elismerését A forradalom arca alkotójának, Kékesi Attilának valamint Varga Ágotának, aki a…
továbbmagazin
A Tabán mozi válogatást mutat be az ide Kecskeméti Animációs fesztivál legjobb munkáiból, október 19-től, péntekenként.
továbbmagazin
Az idei Budapest Őszi Fesztivál változatos filmes programmal várja az érdeklődőket. Bemutatásra kerülnek a Russia Rulez, azaz az Orosz…
továbbmagazin
German filmje brutális időutazás a sztálini diktatúra kaotikus végnapjaiba. A sokkterápia részeként a nézőt is alámeríti a teljes bizonytalanságba.…
továbbmagazin
Hetedik alkalommal rendezik meg a közép- és kelet-európai dokumentumfilmesek találkozóját, az East European Forum -ot, és vele párhuzamosan az…
továbbmagazin
A képek iniciálék tájakhoz, városokhoz, szituációkhoz. Nézőkén keresztül próbálja szemlélni és szemléltetni a világot, és igyekszik minimalizálni a…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié