magazin
A negyedik AniFest egészestésekre élez. Jön Philip K. Dick-től a nagyon sötét Scanner Darkly, az új francia kult-animáció a Renaissance, Phil Mulloy…
továbbmagazin
Az ötvenedik emlékév alkalmából érkezett sok 56-os játékfilm mellé nagy szükség van a dokumentumfilmekre is. Hogy eligazítsanak, magyarázzanak és…
továbbmagazin
Idén negyedszerre rendez magyar filmnapokat a HEEMP – Hungarian Estonian Massive Progress (észt-magyar kulturális egyesület). Az aktuális magyar…
továbbmagazin
A Művész moziban indul az idei Temps d’Images Fesztivál egy színes és izgalmas filmválogatással, amelyben a marionett-bábokról szóló…
továbbmagazin
Idén negyedik alkalommal rendezik meg a Közép-Európai Olasz Filmfesztivált Budapesten, november 9. és 18. között a Puskin moziban. Ezzel egyidejüleg…
továbbmagazin
November 8. és 12. között, harmadik alkalommal rendezik meg a Verzió Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivált. A rendezvénynek helyt adó Toldi és…
továbbmagazin
Batthyány Béla fiatal filmes és második generációs emigráns. Édesapja, Batthyány Bálint, foglalkozását tekintve kémikus, az 56 miatt, és a családi…
továbbmagazin
Magyarország egyetlen független filmforgalmazó és moziüzemeltető közhasznú alapítványa, a Cirko Film – Másképp Alapítvány kulturális missziójával…
továbbmagazin
Az Arany Benjámint magyar filmes vihette haza az idei Pécsi Filmünnepről. Kocsis Ági Friss levegő-je mellett jutalmazták Petrovics Ágnes maszkmeste…
továbbmagazin
Huszárik és Romvári kiállítással, szlovén sírugrókkal, román leszbikusokkal és beszláni túszokkal folytatódott a Filmünnep.
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié