magazin
A technikailag mesteri Kontroll után nagyon vártam, mit fog a rendező kihozni egy profin megírt műfaji történetből. Az Elhagyott szoba megfelelően…
továbbmagazin
Antal Nimród Elhagyott szoba című filmjének vetítésével és az ünnepélyes díjkiosztóval lezárult vasárnap este az Uránia Nemzeti Filmszínházban a…
továbbmagazin
A romantikus vígjáték műfaját magas színvonalon művelő Thierry Klifa, a Vártam rád (2004) és a Kék papagáj (2006) rendezője a francia filmnapok…
továbbmagazin
A helyszín az észak-franciaországi sivár tanyavilág, messze egy kisváros templomtornyai kúsznak a magasba. Szükség is van a távolban délibábként…
továbbmagazin
A tételt, hogy jelentéktelen kisemberek észrevétlenül zakatoló élete költőietlen téma, Kaurismaki teljes életműve cáfolja. Ehhez a vonulathoz…
továbbmagazin
A 14. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál zsűrijének brit tagja, Ronald Bergan és két további neves filmkritikus, Vincze Teréz és Báron György…
továbbmagazin
A Moszkva tér és a Szezon alkotója a kezdeti aggodalom után ma már kifejezetten szerencsésnek tartja, hogy így alakultak a dolgok, hiszen, mint…
továbbmagazin
Jacob, Leonard és Malee három tizenkét éves a kertvárosi, hófehérre meszelt, nemzeti lobogós Amerikából. Felnőtt(ebb)é válásuk során nekik hármuknak…
továbbmagazin
Obszcén, durva és polgárpukkasztó – a Kell egy dobos! című belga mozi igazi fesztivál csemege, mely a Feministák nevezetű rockzenekar történetén…
továbbmagazin
Bűnözőfamília szülöttje gengszterré, a pornódíva sarja szükségszerűen a szexipar rabszolgájává válik? Dán animációs film a rideg pornóiparról és az…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié