magazin
Gondry harmadik játékfilmjével igazi szerzővé vált. Saját forgatókönyv, saját álmok a francia rendező első francia filmjében. Az álom tudománya…
továbbmagazin
A szerencse forgandó, különösen, ha a sorsrulettben a 13-as számra tesszük fel az életünket. Fekete gyöngyszem egy grúz elsőfilmestől.
továbbmagazin
Az ex-punk rendező előbb rockvideókkal híresült el, majd készített néhány nem túl sikeres filmet: a legnagyobb büdzséjű brit filmnek számító…
továbbmagazin
Antoni Pawlicki a Jóvátétel című film főszereplője tavaly végzett a Varsói Színművészeti Akadémián, a film 2006-ban elnyerte az ökumenikus…
továbbmagazin
Sofia Coppola két előző filmjében is bizonyította, hogy nem a feszes történetmesélés és feszültségkeltés az ereje, inkább a hangulatok, életérzések…
továbbmagazin
John Cassavetes és Gena Rowlands fia korábban főként érzékenyebbnél érzékenyebb művekkel jelentkezett (Csillagot az égről, Életem szerelme,…
továbbmagazin
A legjobb külföldi film Oscarját elnyerő Tsotsi (ejtsd: coci) az ünnepelt dél-afrikai színházi szerző, Athol Fugard egyetlen, 1961-es regényének…
továbbmagazin
Fábri, Gothár , Buvári és Kamondi után most Can Togay és Ferenczi Gábor talált rá Bodor Ádám írásaira. Az eredmény: négy novellát…
továbbmagazin
A MAFSZ (Magyar Független Film- és Video Szövetség) a Bem moziban tartotta 38. Budapesti Függetlenfilm Szemléjét. A három tájegységi szemle (kelet-…
továbbmagazin
A tévéfesztivál csúcspontja egyértelműen a harmadik nap volt: egymagában akkora helyet foglal el a műsorfüzetben, mint csütörtök és péntek együtt,…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié