magazin
A 60. évfordulóra összeállított program ismét bebizonyította, hogy igaz a mondás, miszerint, „aki mer, az nyer.” Shane Danielsen ugyanis ismét…
továbbmagazin
Hatvanadik évfordulóját ünnepli az Edinburgh-i Nemzetközi Filmfesztivál, amely nem csak a világ egyik legrégebbi, megszakítás nélkül, évente…
továbbmagazin
A Szellemvasúton ezúttal Magyarósi Évát utaztattuk meg. A frissdiplomás oberhauseni nyertes ama nagy kétismeretlenes egyenletről, a szerelemről…
továbbmagazin
A Szellemvasút sátorban rendezett Utolsó előtti vágás filmklubban Müllner Dóra moderátor vendégei voltak a Buharov "testvérek" és Horváth Laci, hogy…
továbbmagazin
Díjakban bővelkedve ért véget a 2. BuSho rövidfilmfesztivál a Kultiplexben: az erős mezőnyből a nemzetközi nagyzsűri Gergely Zoltán Szupermosás-át…
továbbmagazin
Amikor februárban François Rodrigue Montreálból „jó magyar filmeket” keresett egy leendő fesztiválhoz, szinte csak ötletek szintjén állt a…
továbbmagazin
Kim Ki-duk filmjével nyitott, függetlenfilmes fődíjassal zárt a 41. Karlovy Vary Nemzetközi Filmfesztivál. Andy Garcia és a New Line Cinema…
továbbmagazin
262 előadáson 94 ezer eladott jeggyel, valamint több mint 9300 akkreditációval büszkélkedhet a 41. Karlovy Vary Filmfesztivál. Eddig Hrebejk filmje…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié