magazin
2014 a költők éve, legalábbis Lichter Péternél. A fiatal kísérleti filmes idei első, Rimbaud című munkájában három magyar költővel, Kele Fodor…
továbbhír
Több, mint egy éve vette kezdetét a DREAMPIRE projekt, amely keretén belül hét filmes kezdett álmokat gyűjteni. Az elmúlt hónapokban Budapesten,…
továbbmagazin
„Ha indiánok lehetnénk! mindig pattanásig feszülten, és a vágtató lovon, beledőlve a levegőbe, mindig újra meg-megremegve a reme¬gő földön, amíg már…
továbbhír
A Limában megrendezett, függetlenfilmekre specializálódott filmfesztivál, a Lima Independiente két magyar kísérleti filmet tűz műsorára június…
továbbhír
Március 8-án a New York-i The Kitchen kortárs művészeti központ egy performance-est keretében, másik négy amerikai avantgárd filmmel együtt mutatta…
továbbhír
Továbbra is ingyenesen lehet nevezni a fesztiválra a megszokottnak mondható május 1-ig - kizárólag 2007. január 1. után készült alkotások…
továbbmagazin
Lichter Péter a szó legszorosabb értelmében vett kísérleti filmmel érkezett a Szemlére, amelyben bolhapiaci pornó- és egyéb filmszalagok esnek a…
továbbhír
Kostil Danila rendezésében készül Stark Attila népszerű, műfajilag nehezen behatárolható kép-regénye, a Kulo City filmváltozata. A készülő kisfilm a…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié