magazin
Tiszta Amerika a képernyőn. Maffiózók és csalók meg a mindenkori kispolgár a vásznon. A kisember nálunk is kicsi, csak itt Nyúl Bélának hívják, s ha…
továbbmagazin
Az Egyetleneim-et a kiválasztott zenék alapján vágták össze. Kész számokat válogatni egy filmhez nehezebb, mint zenét írni a jelenetekhez – mondja…
továbbmagazin
A 8x30 perces sorozat mindegyik részében egy-egy híres magyar regényt és annak filmváltozatát hasonlítja össze a Filmmúzeum. A sok filmbejátszás…
továbbmagazin
A Könyveskép című sorozat – cáfolva a közvélekedést, miszerint az mtv-ben nem készül tévéfilm – kortárs és XX. századi írók novelláinak,…
továbbmagazin
75 éve született a „Színészkirály”, akit kortársai neveztek el így. A magyar film- és színháztörténet egyik legtehetségesebb képviselője már harminc…
továbbmagazin
Hivatása: Signora Benigni. Teljes idejű elfoglaltság. Férjura filmjeiben (Pinocchio, Az élet szép, A szörnyeteg, Johnny Stecchino) ő a hódolat…
továbbmagazin
A rázós iskolakezdést megkönnyítendő a csatornák számos ínyencséggel készülnek a naptár szerint ősz kezdetére. Folytatja Bódy Gábor, Werner Herzog…
továbbmagazin
A magyar televíziók szeretnek archív műsorokat ismételni, megemlékezni, életműveket ünnepelni. Épp csak az alkalomhoz illő mértéktartás és elegancia…
továbbmagazin
Pál, Kata, Péter jó reggelt, Nyuszi ül a fűben, Csip-Csip csóka… Ugye, ismerősen csengenek ezek a sorok? Szeptembertől a Minimaxon kisfilmek…
továbbmagazin
A magyar paletta nővel sokkol, úgy mint férjgyilkosság, örök szerelem és a múlandóságba ágyazott női szépség. Határainkon túlról érkeznek a keleti…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié