magazin
Párizsban lezajlott a Nisi Masa európai fiatal-filmes szervezet workshoppal és szemináriumokkal egybekötött találkozója. A napokban zárult le a Nisi…
továbbmagazin
A Magyar Televízió reggeli közleményében hangsúlyozza, hogy nem szolgált rá az értelmetlen tombolásra sem erkölcsileg, sem intellektuálisan. A…
továbbmagazin
A kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem újságíró szakos doktorandusainak kezdeményezésére új szakfolyóirat jelenik meg Erdélyben. A ME.dok…
továbbmagazin
A boldogság útjai kifürkészhetetlenek. Kinek a fogadott gyerek, kinek az erotika mélységei, kinek a pénz áll a cselekvési terv csúcsán. Azért…
továbbmagazin
A művészek sorsa olykor éppen annyira izgalmas és nem mindennapi, mint a műveik. A XX. század film-mesterei hamar meglátták a témát a különös…
továbbmagazin
Nem akarnám magamat ismételni, mégis médiatikus tény, hogy a PAX Televízió a maga szerény eszközeivel igyekszik nézhető, azaz személynek szóló…
továbbmagazin
Most induló sorozatunkban a magyarországi mozgóképes szakembereket képző iskolák helyzetéről adunk áttekintést. Először a Magyar Képzőművészeti…
továbbmagazin
Közel százötven film díszleteit készítette. Neki is köszönhetjük az Édes Anna kosztolányis hangulatait, a Tízezer nap néprajzi eredetiségét, vagy A…
továbbmagazin
A Filmvilág szeptemberi számában Makk Károly impozáns életművének lényegéről, Erick von Stroheim, a hazugságokból építkező…
továbbmagazin
A Zone Europa filmcsatorna októberben három neves rendező filmjeit állítja reflektorfénybe. Mathieu Kassovitz, aki leginkább talán az Amélie…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié