magazin
Véget ért a harmadik Nemzetközi Tudományos Filmszemle, melynek fődíját magyar alkotás, Molnár Attila Dávid Farkaslesen című filmje vitte el. Az…
továbbmagazin
Nike, Chanel, Armani, Coca Cola, Levis, Malboro… Avagy Cronenberg, Tim Burton, Besson, Scorsese, Spike Lee, Wenders… Név a névhez, márka a…
továbbmagazin
Október 29-én, este 8 órától ismét a filmeseké volt a főszerep, ekkor adták át az Aranyszem Operatőr Fesztivál idei díjait. Az est fényűző volt,…
továbbmagazin
Szombat, október 29. Palace MOM Park. A plázában folyik az üzemszerű fogyasztás, a ritkás hangyabolyszerű kavargásban eljutunk a mozipénztárig.…
továbbmagazin
A Budapesti Őszi Fesztivál idei nagy újítása volt az első Nemzetközi Táncfilm Fesztivál megrendezése. A kortárs tánc, úgy tűnik, egyre…
továbbmagazin
90 operatőr 121 filmje vesz részt a Magyar Operatőrök Társaságának Aranyszem fesztiválján. A programban 16 kategóriában versenyeznek a filmek,…
továbbmagazin
A hétvégére felpörgött a város, és ha lehet, még jobban felpörgött a fesztivál is. Remek filmek, remek programok, remek gála. A fesztivál utolsó…
továbbmagazin
Ha lehet, még több embert vonzott szeptember utolsó napján a fiatal film ünnepe Pécsett. Folytatódtak a pótvetítések, a versenyprogram filmjein…
továbbmagazin
Az isten háta mögötti Bajnokok közel sincsenek a boldogsághoz, a közönséget is megosztották. Báron György, Kovács András Bálint és Sas Tamás a…
továbbmagazin
Szerdán megnyílt az I. Nemzetközi Filmünnep Pécsett. A fiatal film fiesztáján 12 ország legjobb egy-két elsőfilmje került a versenyprogramba,…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié