hír
Az Amerikában élő magyarok sértve érzik magukat Salamon András Getno című filmje kapcsán. Szerintük a tengerentúli magyar bevándorlók közt játszódó…
továbbhír
Pacskovszky József A boldogság színe című filmje a clevelandi filmfesztivál versenyében szerepel, a franciaországi Lille-ben pedig hat magyar…
továbbhír
Magyar filmek közel-keleti ősbemutatói kezdődnek mától Szíria fővárosában, Damaszkuszban, és az izraeli Eilatban - adta hírül a Filmunió.
továbbhír
Kossuth-díjat kapott Grunwalsky Ferenc filmrendező hétfőn, amikor Mádl Ferenc államfő a nemzeti ünnep alkalmából átadta a Kossuth- és…
továbbhír
Március 16-án lezárult a rajzfilmhu második fordulójának közönségszavazása. Az előzsűrizés során bejutott húsz pályamunka mellett további ötöt…
továbbhír
Lóránt Demeter a 35. Filmszemlén is vetített Lag című filmje a New York Short Film Festival-on a legjobb vágás díját nyerte el.
továbbhír
A moziüzemeltetők kérésére a Budapest Film megemelte A passió című film kópiaszámát, így Mel Gibson alkotása március 25-én összesen 33 db kópiával…
továbbhír
A brit Kincstár kilátásba helyezte, hogy segít néhány, az adóváltoztatások miatt bajba került hazai produkciónak. Mint a Times beszámol róla,…
továbbhír
Barbra Streisand 1996-os Tükröm, tükröm című, saját maga által rendezett filmje óta nem tűnt fel mozivásznon. Jelenleg az utolsó tárgyalásoknál…
továbbhír
Felháborodásának adott hangot az MMK Kuratóriumának címzett levelében Szász János. A rendező szerint a Magic Media és Barbalics Péter producer…
továbbFriss
Már online is megnézhető Buda Flóra Anna Arany Pálma-díjas animációja
Kocsis Ágnes testes ápolónőjével folytatódik a Filmrendezők klubja
Ladányi Jancsó Jakob alkotása a Berlinale rövidfilmes versenyprogramjában
Január végéig lehet nevezni a 12. Savaria Filmszemlére
Az Arte France Cinéma kiválasztotta Mundruczó új filmtervét
Mozgóképörökség fókusszal indít Filmtudomány MA szakot az ELTE
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié