Címke: „magyar filmhét”

Találatok száma: 59

magazin

Nagyapáink mítosza

Szeptemberben kritikusi pályázatot hirdettünk, melyre 94 írás érkezett. A pályázók öt film közül választhattak, melyek közül többet a Magyar Filmhét…

tovább

magazin

Kik laknak a Senki szigetén?

A Filmhét egyik legjobban várt vetítése minden kétséget kizárólag a szerda esti lesz – ekkor tartják ugyanis Török Ferenc új filmjének, a Senki…

tovább

hír

Ha a kanapék mesélni tudnának...

8-10 perces történetekből álló szkeccsfilm a Couch Surf, amelyben a szereplők akut neurózissal, örökös frusztrációkkal és a saját démonjaikkal…

tovább

hír

Ki ugorja meg a lécet?

Állandó hivatkozási alappá vált az elmúlt évek egyik legizgalmasabb politikai thrillere, A vizsga. Bergendy Péter filmjében ügynök és felettese…

tovább

magazin

Hétköznapi hősök, szürreális kalandok

A Filmhét első napján a súlyos témáktól haladtunk a könnyebb hangvételű mozik felé. A dokumentumfilmek bizonyították, hogy a lehetetlen helyzetekből…

tovább

magazin

„Minden felhőnek ezüst a szegélye”

Kertész Mihály száz évvel ezelőtt forgatott filmje, A tolonc ősbemutatójával kezdődött el az első Magyar Filmhét. A szívet-lelket melengető…

tovább

hír

Történet egy fiúról és egy lányról

Csányi Sándor egy olyan meleg férfit alakít, aki egy balesetet követően számára is váratlanul a nők iránt kezd el vonzódni. A Coming Out a tavalyi…

tovább

hír

Ma is belelapozhatunk A nagy füzetbe

Karlovy Vary-ban Kristály Glóbuszt nyert és 2013-ban ezt a filmet nevezte Magyarország az Oscarra. Nem csak ezért emlékezünk azonban Szász János…

tovább

magazin

Az idő urai

Szeptemberben kritikusi pályázatot hirdettünk, melyre 94 írás érkezett. A pályázók öt film közül választhattak, melyek közül többet a Magyar Filmhét…

tovább

hír

Fék doki a Filmhéten is megkezdi a rendelést

Az Isteni műszak című film abszurd humorral meséli el egy mentőápoló alászállását az éjszakába, ahol beavatást nyer a halottasbizniszbe és az ahhoz…

tovább

És mi van Tomival?

Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba

És mi van mindannyiunkkal?

Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?

Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés

Fekete pont

Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.

Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle

Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak

Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Croissant vagy mákos puffancs típus vagy?

Bjorn / Egyszer fent, egyszer lent

Oszd meg! Az összes idézet