magazin
Személyes traumákról, élsporttal való kitörésről, terápiás hajvágásról, a legaktívabb magyar lelkipásztorról és más különleges témákról készítették…
továbbmagazin
Apák múltjának és fiúk jelenének összefonódása, háború elől menekülő családok, katonai egyenruhás általános iskolások, polgárokat meghackelő…
továbbhír
100 film 44 országból, hét szekció, közönségtalálkozók és kerekasztal-beszélgetések. November 14-én, kedden este a Trafóban a hivatalos megnyitóval…
továbbhír
„Azt kell keresni, ami szeretnivaló. És akkor az ember lelke nyugodt”- vallják a 95 éves Kolozs-ikrek. Magyarország legidősebb egypetéjű…
továbbhír
A UNAFF (United Nations Association Film Festival) az Egyesült Államok egyik legrégebbi, húsz éve megrendezésre kerülő dokumentumfilm fesztiválja,…
továbbhír
Kanzoli és a Polgár-lányok története, külföldre költözők és hazatérők, Ember Judit portréja, visszapillantás a csillagos házra és a…
továbbmagazin
Almási Tamás és Kékesi Attila osztályából kikerült, öt friss diplomás dokumentumfilmes mutatta be vizsgamunkáját a Színház- és Filmművészeti Egyetem…
továbbhír
The Next Guardian címmel debütál az első magyar-bhutáni koprodukcióban készült alkotás a holland dokumentumfilmes fesztiválon. A november közepén…
továbbhír
Idén 14. alkalommal rendezik meg a Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivált. November 14. és 19. között 43 országból több, mint 100…
továbbhír
Az indiai savtámadások áldozatairól magyar-indiai gyártásban készült Rupa butikja című dokumentumfilm Ausztráliában elnyerte a WOMEN Media Arts and…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié