hír
Idén is bőséges kínálattal jelentkezett a Titanic Nemzetközi Filmfesztivál. Az április 5-13. között tartó rendezvényen 61 egészestés filmet és 13…
továbbhír
Az Odeon 2013-ban Hetvenkedő címmel hetven filmből álló magyar filmtörténeti vetítéssorozatot indított, ahol a közönség az elmúlt hetven év…
továbbhír
Ausztrália 2013-as Oscar-nevezettje, Cate Shortland Lore című filmje nyerte a 20. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál 8000 eurós Hullámtörők díját,…
továbbhír
A Budapest Film Kft. mutatja be Bodzsár Márk elsőfilmes rendező fekete komédiáját a hazai mozikban. Az Isteni műszak című film abszurd humorral…
továbbhír
Rufus Norris Ébredés (Broken) című filmjének vetítésével zárul a 20. Titanic Nemzetközi Filmfesztivál. A megrázó angol filmdráma főszereplője Eloise…
továbbhír
A Médiatanács a héten döntött a tavaly meghirdetett Ember Judit dokumentumfilmes pályázat harmadik fordulójának eredményéről, ezzel újabb 14 alkotás…
továbbhír
A félidejéhez érkezett 20. Titanic Nemzetközi Filmfesztiválon az éppen Temesvárról, egy színházi munka után hazaérkezett Hajdu Szabolcs beszélt az…
továbbhír
Idén immár harmadik alkalommal, április 18-21. között rendezik meg a Francia Filmtavaszt a Puskin moziban.
továbbhír
Nem ítélkezni akart Kutyám, Killer című rasszizmusról szóló filmjével Mira Fornay, hanem a társadalom felelősségére akarta felhívni a figyelmet. A…
továbbhír
A Pest megér egy estet - városfilmklub második félévének utolsó vetítéséhez érkezett, amelynek keretein belül John Madder Az adósság című filmjét…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié