magazin
Noha a februári könyvpiacot egyértelműen Harry Potter és a hozzá kapcsolódó kiadványok uralják, a magyar televíziózás rejtelmeiről valamint a…
továbbmagazin
A Sony Pictures tulajdonában lévő AXN kaland- és akciócsatorna Magyarországon bemutatja a Sleeper Cell – A terrorista csoport című, napjaink…
továbbmagazin
A szicíliai bevándorló fia James Dean-nel együtt kilincselt szerepekért. Otto Preminger fedezte fel a mozinak. John Cassavetes házi…
továbbmagazin
Elsőfilmesek és hétpróbások a kezdetről és végről valóságon innen és túl. Modernkori szenvedés történetek, mindennapi kálváriák, hihető mesék és…
továbbmagazin
George Clooney velencei díja után nyilvánvaló, hogy a Good Night, and Good Luck egy fontos film. Érdekfeszítõ témája miatt a hónap filmjeként…
továbbmagazin
Teljesen mindegy, hogy az UPC-kosárban rendelkezésünkre álló Paprika típusú konyha csatornára váltunk-e, vagy a kulturális események halmazatára…
továbbmagazin
A tavasz még várat magára, az Europa Europa csatornán azonban a szerelem már februárban beköszönt. Két tematikus filmblokk is látható lesz a…
továbbmagazin
Hat új soundtrack várja a filmzene-rajongókat a boltok polcain februárban. Már bemutatott és bemutatás előtt álló filmek zenéje lát napvilágot a…
továbbmagazin
A Filmmúzeum Televíziós Csatorna készülő műsorához kéri olyan amatőrfilmesek segítségét, akik mozgókép-felvétellel rendelkeznek a hazai könnyűzene…
továbbmagazin
Az Arizónai álmodozók, a Négy szoba, a Rövidre vágva, a Pop, csajok, satöbbi Lily Taylora főleg rendhagyó, lökött karakterekben utazik. Most…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié