magazin
Nem vagyok benne biztos, hogy a filmkritikusnak feltétlenül állást kell foglalnia, és el kell mondania, egy kritikában, hogy mi is az adott filmről…
továbbmagazin
Török Tarkovszkij, így aposztrofálja a Messze rendezőjét egy kritikusa. Ha a melankólia és a Stalker meg a Tükör jelenetei egyértelműen meg is…
továbbmagazin
Sokat ígérő produkciónak tűnt, csupán a rövid tartalomismertető alapján is, az első nagyjátékfilmes Thomas de Thier munkája, a Tollak a fejbe – és…
továbbmagazin
Dariusz Gajewski: VarsóÁltalános megítélés szerint az idei, sorrendben 28. gdyniai lengyel játékfilmfesztivál nagyon magas színvonalú volt, a 21…
továbbmagazin
„Élvezem a helyzetből adódó nyomást, de nem mindig én maradok felül”. Összefoglalva így érezhetnek a szeptembertől kötelező tantárgyként bevezetett…
továbbmagazin
A filmes mustra idején a három Titanic-mozi átlagos kihasználtsága 70% volt. A fesztivál tizenegy napja alatt 25 ország 53 filmjét 112 nyilvános…
továbbmagazin
2002. október 9-től 20-ig zajlott a 10. jubileumi Titanic Filmfesztivál, melyet Grunwalsky Ferenc operatőr-rendező pezsgővel nyitott, Pálfi György…
továbbmagazin
Korábban azt gondoltam, közönségtalálkozókon részt venni mindig halálosan unalmas dolog. A Művész moziban a Rengeteg péntek esti fél 8-as vetítése…
továbbmagazin
Ritkán fordul elő, hogy egy néhány hete bemutatott film egyik vetítésén teljesen megtelik a Művész mozi Bunuel terme. Szeptember 8-án mégis ez…
továbbmagazin
Hatvanadszor osztottak Oroszlánt a csatornák városában. A Mario Monicelli-vezette nemzetközi zsűri Andrej Zvjagintsevnek ítélte oda az Arany…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié