hír
Kiosztották a Bokréta és biciklilánc elnevezéssel megrendezett, egy héten át tartó magyar néprajzi filmfesztivál díjait szombaton este Vigántpenden;…
továbbhír
A következő évre 700 millió forintos keretösszegre pályázhatnak a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsánál a dokumentum-,…
továbbmagazin
A pénteki nappal ellentétben a vasárnap délben kezdődő dokumentumfilmes zsűriértékelés már hasonlított ahhoz, ahogy annak a Filmszemlén ki kéne …
továbbmagazin
Nagyszabású, nagyratörő, alanyait több éven, esetenként évtizeden át követő, több országba vagy távoli vidékekre kísérő alkotások jellemzik az idei…
továbbmagazin
Szalay Péter dokumentumfilmje a virtuális játékokban élő fiatalokról. Az alkotás rendezőjét a 42. Magyar Filmszemle előtt e-mailben faggattuk.
továbbmagazin
Pelsőczy Petra dokumentumfilmje az 1958 és 1968 között épült Lottóházak keletkezéstörténetébe enged bepillantást. Az alkotás rendezőjét a 42. Magyar…
továbbmagazin
Kabarcz Zsófi, Boros Panna dokumentumfilmje az Elek Dóra által alapított Baltazár Színházról, az egyedüli hivatásos színtársulatról Magyarországon,…
továbbmagazin
Hajdú Eszter dokumentumfilmje egy kelet-magyarországi zsákfaluban élő cigány családról, ikrekkel és egy látassérült kislánnyal. Az alkotás…
továbbmagazin
Erdélyi János filmje Tisztaberekről, ahol 1987-ben helyi cigányok 60-70 fős csoportja kegyetlenül agyonveri a "falu legerősebb magyarját", Csányi…
továbbmagazin
Szekeres Csaba, John Oates dokumentumfilmje a román-magyar határ innenső, magyar oldalán található, Told nevű település lakóinak életéről. Az…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié