magazin
Hét évvel A vizsga után Bergendy Péter és Köbli Norbert ismét egy történelmi thrillerrel állt elő, és egy-két apróságtól eltekintve most is csak…
továbbmagazin
Ujj Mészáros Károly a Liza, a rókatündér sikere után ismét Balsai Mónival forgatott, ám romantikus vígjáték helyett egy komor hangulatú, de szintén…
továbbmagazin
A budapesti videotékázás aranykoráról és elmúlásáról készített dokumentumfilmet Csizmazia ‘Cheese’ Gábor, aki maga is tagja volt a kultikus Corvin…
továbbmagazin
Az év eddigi legbizarrabb magyar filmje a Marozsán Erika és Kovács Krisztián főszereplésével készült Paraziták a Paradicsomban, ami egy szinte…
továbbmagazin
Szédítő ambíció, lehengerlő látványvilág és a sötétben való tapogatózás jellemzi Nemes Jeles László időutazását az Osztrák-Magyar Monarchia utolsó…
továbbmagazin
Szász Attila rendező és Köbli Norbert forgatókönyvíró harmadik közös munkája, az Örök tél a Gulág munkatáboraitól némileg eltérő, ám egyaránt a…
továbbmagazin
Több riport- és dokumentumfilm után, nyolc év kihagyással tért vissza a nagyjátékfilmhez Mészáros Márta, a 60-as, 70-es évek egyik legnagyobb,…
továbbmagazin
Az idei CineFest versenyblokkjának egyetlen magyar indulójaként debütált a Filmalap Inkubátor programjának első produktuma. Vékes Csaba rendező egy…
továbbmagazin
A Fiú a vonaton amerikai-magyar koprodukció egyszerre hagyományos zsánerfilm és önreflexív szerzői mozi: a főhőse a rendező, Roger Deutsch…
továbbmagazin
Szabó Kimmel Tamás motoron feszít, Nagy Feró megpattan az öregek otthonából, Stohl András pedig mániákusan röhög, de nem énekel. A vízpart, az…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié