magazin
Poszt-apokaliptikus túlélőhorror vadházassága az absztrakt kisérleti filmmel – Lichter Péter független alkotása nem csak a horror sikeres…
továbbmagazin
Egy keserű és ellenséges, ‘fiktív’ Magyarország felé sodorja az áramlat a szír menekültet, aki angyalként száll Budapest fölé, hogy felébressze a…
továbbmagazin
Pacskovszky József közel tíz éves kihagyás után tért vissza a mozikba, a hazai filmgyártás mai trendjét követve zsánerfilmmel, egy akcióelemekkel…
továbbmagazin
Az idei hazai filmtermés minden túlzás nélkül nagyszerű, fesztiválsikerekben gazdag és ígéretes nézőszámokat produkáló darabjai, így Az állampolgár,…
továbbmagazin
Az ország lakosságának számához mért csodalovak tekintetében világviszonylatban sem állunk rosszul. Néhány éve Overdose sikereinek örülhettünk, de…
továbbmagazin
Két, egymásnak feszülő akarat, birtoklási vágy és önfejűség. Kinek bizonyítási kényszerből, kinek a puszta hatalom érzéséért. A Kojot a tűzkői…
továbbmagazin
Majdnem húsz éve nem készített nagyjátékfilmet, de most megható és varázslatos alkotással tért vissza Enyedi Ildikó (Az én XX. századom; Simon…
továbbmagazin
Vranik Roland új moziját nem a migránsválság ihlette, az ötlet már az egész Európát érintő események eszkalálódása előtt megszületett, az elkészült…
továbbmagazin
A legjobban sikerült interjúink és forgatási riportjaink (na meg a legszebbnek választott idei magyar filmplakátok) után most azokat a 2016-s…
továbbmagazin
Még a szeptemberi CineFesten írtunk a Soul Exodusról, ami mától tekinthető meg országszerte a mozik műsorán. Bereczki Csaba rendező a nyolc évvel…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié