magazin
Mindenki részt vehet az iskolai kórusban, még azok is, akik nem énekelhetnek – szól az országos, sőt nemzetközi hírű énekcsoportot vezető, jéghideg…
továbbmagazin
A sors szomorú fintora, hogy Kamondi Zoltán utolsó mozijának utóélete maga is filmbe illő: a tragikus hirtelenséggel elhunyt író-rendező fekete…
továbbmagazin
Már látható a hazai mozikban Sopsits Árpád, a Céllövölde vagy a Torzók rendezőjének legújabb munkája. A valós események alapján készült film a…
továbbmagazin
Jurij Gagarin egy kicsit mindig a miénk volt. Nem kizárólagosan, elvégre sok tömbje volt a szovjet blokknak, de azzal, hogy évekkel Gagarin első…
továbbmagazin
Esterházy Péter Sátántangó-kritikája 1994-ben jelent meg a Filmvilág júniusi számában. Azóta eltelt 22 év, Tarr filmje nem öregedett, ahogy…
továbbmagazin
Április végén kritikaíró pályázatot hirdettünk, ahol arra kértünk titeket, hogy írjátok meg, hogyan hatott rátok Till Attila Tiszta szívvel című…
továbbmagazin
Április végén kritikusi pályázatot hirdettünk, arra kértünk titeket, hogy írjátok meg, hogyan hatott rátok a Till Attila Tiszta szívvel című filmje.…
továbbmagazin
Fliegauf Bence a magyar film egyik legtehetségesebb és teljesen egyedi látásmódú alkotója. Legutóbb 2012-ben jelentkezett nagyjátékfilmmel, legújabb…
továbbhír
Kárpáti György filmkritikust, újságírót, a MÚOSZ Film- és Tévékritikusi Szakosztályának titkárát választotta főtitkár-helyettesének az olaszországi…
továbbhír
Hogyan lehetne a magyar nézőket becsábítani a moziba? Az örök kérdés megválaszolásába most a hazai filmkritikusok is besegítenek, akik nem…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéÉn nem akarok többet debreceni diák lenni!
Nyilas Misi / Légy jó mindhalálig