magazin
A ‘80-as évek iránt érzett nosztalgia nem csitul, épp ellenkezőleg, ezúttal Ben Affleck idézi fel azt a korszakot, melyet tinédzserként élt át. A…
továbbmagazin
Valószínűtlennek tűnt, hogy egy közel ötven éves szerepjáték adaptációja hozzon némi megújulást és frissességet az egyre mélyebb gödörben lévő…
továbbmagazin
A fiatal brit rendező Raine Allen Miller első filmje az idei Sundance fesztiválon mutatkozott be, ahol azonnal óriási sikert aratott. Az életvidám…
továbbmagazin
Az Aranybulla után a következő nagyszabású történelmi hőstörténet, a Hadik is megérkezett, ismét Trill Zsolttal a főszerepben. A leghíresebb…
továbbmagazin
Gauder Áron és Bereményi Géza indián mesékből gyúrta össze a világ és az ember eposzi teremtéstörténetét, amiben egy imádnivalóan alattomos kojot…
továbbmagazin
Egyszerű vonalvezetésű, megfontolt, szemlélődő film A csendes lány, melynek a szerteágazó gyermekkori traumák, az elhanyagolás, a bántalmazás,…
továbbmagazin
Egy betörőt foglyul ejt egy luxuslakás – mit érnek a lenyűgöző műalkotások, ha kutyakaján, víz nélkül kénytelen tengődni? Willem Dafoe egyszemélyes…
továbbmagazin
Lydia Tár valószínűleg az első hatalmi pozícióban lévő nő egy metoo-sztori másik oldalán, mindenevő predátor, aki férfi tanítványát verbálisan, a…
továbbmagazin
„A meneküléshez nem azt kell biztosan tudni, hogy hová menekül az ember, hanem azt, hogy honnan.” Viktor Pelevin szavaival veszi kezdetét a finn…
továbbmagazin
Az egyik megszólaló szerint Morricone zenéje átlépi a mindennapi élet határait, és más galaxisokba juttat el, egy másik interjúalany odáig…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié