dosszié
Első nagyjátékfilmjükre készülő, fiatal filmeseknek nyújt bemutatkozási lehetőséget a Filmalap Inkubátor Programja, amelynek ezen a héten tartják a…
továbbmagazin
Saját, abszurdba hajló színházi élményei alapján írta és rendezi Hetedik alabárdos című filmjét Vékes Csaba, az Inkubátor program egyik díjazottja.…
továbbmagazin
Lassan a végéhez közeledik a Remélem legközelebb sikerül meghalnod :) forgatása, amely egy nagyon aktuális, de mostanáig mellőzött témával, az…
továbbmagazin
Múlt hét péntek reggel 9:00 órakor tökéletesen megtelt a Toldi Mozi nagyterme a Nemzeti Filmalap Inkubátor Programján, ahol az utolsó fordulóba…
továbbmagazin
Péntektől péntekig tart Inkubátor Hetünk, ahol bemutatjuk a Filmalap Inkubátor Programjának résztvevőit. November 20-án a program Pitch Fórumán,…
továbbmagazin
Péntektől péntekig Inkubátor Hetet tartunk, ahol bemutatjuk a Filmalap Inkubátor Programjának résztvevőit. November 20-án a program Pitch Fórumán,…
továbbmagazin
Péntektől péntekig Inkubátor Hetet tartunk, ahol bemutatjuk a Filmalap Inkubátor Programjának résztvevőit. November 20-án a program Pitch Fórumán,…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié