magazin
Alexander Payne eddig mindössze négy játékfilmet rendezett, de frappáns jellemfestő montázsokkal, groteszk fordulatokkal, fanyar helyzetekkel…
továbbmagazin
Szászi Zsuzsanna, a Fekete kefe dramaturgja, Török Ferenccel ír forgatókönyvet Hajós Alfréd életéről, miközben az Ördöggörcsön is dolgozik.…
továbbmagazin
„Három év alatt 10 filmet készítettem, ami magyar relációban nagyon sok. Mégis, szinte nyomtalanul mentem át a struktúrán. Annak ellenére, hogy…
továbbmagazin
Mint egy szorgalmas diák, úgy mondja fel hibátlanul az amerikai filmmitológiát: mozijait heroizmus fűti, az ígéret földjének, az amerikai…
továbbmagazin
A Fekete kefe szinte családi vállalkozásnak is tekinthető: a stábban családtagok és barátok. A film zenéjét a rendező testvére, Vranik Krisztián…
továbbmagazin
Bacsó Péter új filmje, a Lumnitzer-nővérek az éttermek és az étterem-kritikusok szenvedélyes, abszurd, groteszk világába kalauzol el. A két…
továbbmagazin
Dusan Makavejev, akit ma már bátran nevezhetünk legendának, 15 év után visszatért az Örökmozgóba, hogy ismét retrospektív vetítésen mutassa be…
továbbmagazin
A magyar filmre vájt fülű néző onnan ismerheti a The Uptown Felaz nevét, hogy Dyga Zsombor két utóbbi mozijának (Tesó, Kész Cirkusz) ők…
továbbmagazin
Kaposvárott volt színésznő, alapító tagja a Merlin Színháznak, a 35. Magyar Filmszemlén elnyerte a legjobb női mellékszereplőnek járó díjat.…
továbbmagazin
Napjaink egyik legismertebb dán színésznője. A nemzetközi áttörést a Születésnap című dogma-film hozta meg számára 1998-ban, majd játszott a híres…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié