magazin
Matt Damon és Ben Affleck a múltból üzen nekünk, átírva a lovagfilmek férfiközpontú szabálykönyvét. Nagy nevek sorjáznak Az utolsó párbaj…
továbbhír
Quentin Tarantino eljátszott a gondolattal, hogyan csinálná meg a saját változatát a regényből, amin Sylvester Stallone leghíresebb akciófilmjei…
továbbvideó
Megérkezett Ridley Scott House of Gucci című filmjének első előzetese, melyben Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino és Jared Leto alakítja a világhírű…
továbbhír
Julia Ducournau Titán című francia pszichothrillere nyerte a 74. cannes-i fesztivál Arany Pálmáját, ezzel ő a második nő, aki megkapta ezt a díjat.
továbbmagazin
Tavaly a Covid eltörölte, idén viszont szigorú megszorításokkal, új szabályokkal és Spike Lee színes szemüvegeivel visszatért a cannes-i…
továbbhír
A francia Leos Carax angol nyelvű, Annette című zenés filmjének díszbemutatójával vette kezdetét a seregszemle. A zsűri többsége nő, Spike Lee…
továbbhír
House of Gucci címmel érkezik Ridley Scott legújabb filmje: a Maurizio Gucci meggyilkolásáról szóló filmet Sara Gay Forden azonos című…
továbbmagazin
A Filmhun elsősorban magyar filmekkel foglalkozunk, de néha kivételt teszünk fontos külföldi bemutatók kapcsán. Gyerekkorunk meghatározó…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié