magazin
Reisz Gábor egy SZFE-s órán figyelt fel arra a Brecht jelenetre, amelyből a tévéfilmje készült. Az alkotás rendezőjét a 42. Magyar Filmszemle előtt…
továbbhír
Hilda Hidalgo rendezett filmet a Nobel-díjas író regényéből: nézd meg velünk ingyen a filmet! Nyerd meg az 5 db páros belépő egyikét a filmre…
továbbmagazin
Az énekesként és íróként egyaránt tevékenykedő Chico Buarque magyarul is olvasható (2005-ben az Athenaeum gondozásában megjelent) regényéből az…
továbbmagazin
Esztergályos Károly az 1989-es Levelek a zárdából és az 1995-ös Fekete karácsony után immár harmadszor választott műve tárgyául Kaffka-opust.…
továbbhír
Agota Kristof svájcban élő, magyar származású írónő A nagy füzet (Le Grand Cahier) című könyvének megfilmesítését hosszú évek óta dédelgeti Sőth…
továbbmagazin
Ez a címe az Örökmozgó Filmmúzeum szeptemberi rendezvénysorozatának, melynek részeként szeptember 21-én Szabó István filmrendező és alkotótársa,…
továbbhír
Körülbelül egy hónapja a Guardian arra kérte olvasóit, hogy szavazzanak az 50 legjobbnak tartott filmes adaptációra. Ehhez kapcsolódik az online…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéfiatal feleség / Nyomtávváltás