hír
Egy újraélesztett csirke kapta az idei Anilogue fesztivál rövidfilmes kategória fődíját – LAZAROV – Luis Nieto (Franciaország, 2010). A 2011-es…
továbbmagazin
Amilyen tisztelettel közelít Jacques Tati forgatókönyvéhez a francia animátor Az illuzionistá-ban, olyan merészet álmodnak a szerbek a Technotise -…
továbbhír
Liszka Tamás producer-képzőművész-fesztiváligazgató a Magyar Filmunió ajánlására képviselte hazánkat és filmterveit a Cannes-i Filmfesztivál…
továbbmagazin
A 7. Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivál vendége volt Kazuyoshi Katayama japán sztárrendező, akit a japán társadalom animékhez fűződő…
továbbhír
Szombat este, a 7. Anilogue animációs filmfesztivál díjkiosztó ünnepségén három különdíjat és egy fődíjat osztott ki a nemzetközi zsűri, Tomek…
továbbmagazin
Szerdán kezdődik az Anilogue, ami a rövidfilmek mellett az egészestés műfaj kedvelőinek is jócskán tartogat meglepetéseket. Az Uránia és a Toldi…
továbbmagazin
A Titanic Filmfesztivál szervezői a filmritkaságok bemutatása mellett fontosnak tartják, hogy olyan szakmai programoknak biztosítsanak terepet,…
továbbmagazin
Amíg mi itt Európa közepén szép csendben elvitatkozgatunk a művészfilm kontra közönségfilm tengelyen, addig egy japán rendező meghódítja a világ…
továbbhír
A november 27-én kezdődő Anilogue nemzetközi animációs filmfesztivál Miyazaki új alkotásával nyit, indul az V. Fehérvászon Függetlenfilm Fesztivál,…
továbbhír
Az Anilogue-ra átkeresztelt AniFest idén Budapest mellett Bécsben is megjelenik, az augusztus 28-án megnyílt ARCon pedig az óriásplakátok mellett…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié