hír
Biztató hétvégi nézőszámmal indította az évet Deák Kristóf első nagyjátékfilmje, Az unoka. Járvány ide vagy oda, a közelmúlt hazai thrillereinek…
továbbmagazin
Megújult lelkesedéssel és friss energiákkal vágunk neki 2022-nek, el is jött az ideje, hogy összeszedjük milyen magyar filmekre fogunk idén beülni a…
továbbmagazin
Az Oscar-díjas Mindenki és a Foglyok rendezője elkészítette első mozifilmjét. Az unoka egy fiatal fiú története, aki elégtételt próbál venni a…
továbbvideó
A rövid teaser után megérkezett Az unoka című bűnügyi dráma hosszú előzetese is, amiből további részletek derülnek ki az átvert nagyapa és…
továbbpodcast
Störr kapitány és felesége egy világos párizsi lakásból a sötétebb tónusú Hamburgba költözik. Mit árul el róluk és a kapcsolatukról a tér, amiben…
továbbhír
Deák Kristóf első mozifilmjében egy fiatal srác indít bosszúhadjáratot egy csalóval szemben, aki durván átverte nagyapját. Az unoka című thrillerhez…
továbbmagazin
Folytatjuk a gyűjtésünket azokról a magyar filmekről, amiket reményeink szerint már idén látni fogunk a mozikban. Ha minden jól alakul, 2021-ben…
továbbmagazin
2020 nekünk is sok kihívást tartogatott, az eltolódott magyar bemutatók és bezártság új utakra tereltek, az élő interjúkat zoom-beszélgetések, a…
továbbmagazin
Deák Kristóf első mozifilmjében egy fiatal srác indít bosszúhadjáratot egy csalóval szemben, aki durván átverte nagyapját. Az unoka forgatását egy…
továbbhír
Elkezdődött Deák Kristóf Az unoka című filmjének a forgatása, amely 40 napon keresztül, különböző budapesti helyszíneken készül majd. A film…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié