magazin
Múlt héten a Budapesti Metropolitan Főiskola Művészeti karának diplomafilm vetítésén jártunk. Csak próbálkozni lehet írásban visszaadni azt az…
továbbhír
Reisz Gábor diplomafilmje, a VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan című magyar alkotás nyerte a legjobb elsőfilm díját a Let’s CEE…
továbbhír
Bucsi Réka diplomafilmje, a Symphony No.42 nyerte a legjobb animáció díját a melbourne-i filmfesztiválon. Ausztrália vezető filmes eseményét 53.…
továbbmagazin
A Valakinek a valamije és a Külalak rendezője gerilla módon forgatta le első nagyjátékfilmjét, a VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlant, amely…
továbbhír
Amerikai filmnek ítélte a fődíjat csütörtökön a filmfőiskolák legjobbjait felvonultató Cinéfondation szekcióban az Abbasz Kiarosztami iráni…
továbbhír
Szőcs Petra A kivégzés című filmje meghívást kapott a cannes-i filmfesztivál rövidfilmversenyébe, Kárpáti György Mór diplomafilmje pedig a…
továbbmagazin
Egyikük épp reggelizni készült, amikor megtudta, hogy csomagolhat, másikuk Viborg és Párizs közé iktatta be a berlini kirándulást. Ugyanolyan…
továbbhír
Szombat délután a berlini Haus der Kulturen der Welt-ben díjazták a berlini filmfesztivál Generation elnevezésű válogatásában bemutatott…
továbbhír
Ferge Roland, a BKF Művészeti Karának frissdiplomása El című rendezését meghívta a berlini filmfesztivál Generation válogatása, amely ifjúsági és…
továbbfilmrészletek
Schwechtje Mihály rövidfilmje egy állatkereskedésben játszódik - itt húzza meg magát a főszereplő, amikor barátnője kivágja otthonról. A film első…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié