Címke: „elemzés”

Találatok száma: 95

magazin

Anders Thomas Jensen filmjei

Anders Thomas Jensen Európa egyik jelenlegi sztárrendezője. Az őrült dán bőven lop másoktól, Triertől, John Woo-tól Tarantinóig, de van benne…

tovább

hír

Éves honi box office: mit néz a magyar?

A Mikulás távoztával egy csomó nézettségi adatot találtunk a hócipőnkben. Mi, a magyar film angyalai ebből állítjuk össze a 2008-as magyar filmek…

tovább

magazin

Pupi Avati mitikus filmjei

Horrorfilmjei csak első blikkre horrorfilmek. Avati olyan rendező, aki két színész meg egy kamera segítségével az élet összes szörnyű szépségét…

tovább

hír

Box Office: Valami Amerika

Amerika bennünk van: nem koppintani akarjuk, hanem az eredeti mítosz részesei akarunk lenni. Talán mert a másolás bizonyos keretek közt illegális…

tovább

magazin

Fassbinder: Mindennapi elnyomó mechanizmusok

Az 17. Budapesti Őszi Fesztiválon (10.10-19.) Fassbinder-retrospektív látható a KINO-ban és a Cirko-Gejzírben - elemzésünk a rendező rövid, de…

tovább

magazin

Seidl: A lét elviselhető szörnyűsége

Ulrich Seidl kábé olyan, mintha az osztrák Todd Solondz lenne. Hasonló hidegség, hasonló mizantrópia, és a megértés iránti, leplezni próbált…

tovább

magazin

A Dexter-sorozat

Dexter, a miami rendőrség feltűnést kerülő, egyben kiváló munkatársa nemcsak munkaidőben jár a bűnözők nyomában, hanem szabadidejében is. A nappal…

tovább

magazin

Agicoa kontra ProdJus: első kör

Magyarországon eddig FilmJus kezelte az ArtisJus által beszedett jogdíjak továbbosztását a producerek felé. Miután a FilmJus képviseli az…

tovább

hír

A Delta kritikai fogadtatása

A Delta 2008 legsikeresebb magyar filmje - és itt következnek az apró distinkciók, úgyis mint szerzői filmes, és a nemzetközi kritikai fogadtatás és…

tovább

magazin

Extrém sportok a filmvásznon

Az elmúlt évtizedekben rohamosan terjedő városi extrém sportokban rejlő lehetőségek képi megjelenítésével számos alkotó kísérletezett, de még csak…

tovább
 
hirdetés

Véletlenül írtam egy könyvet

Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.

Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen

Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik

Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk

a teljes dosszié

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Ahol nem vagyunk mi, ott az ellenség.

A tanú

Oszd meg! Az összes idézet