magazin
Új szereplője a magyarországi filmpiacnak a Soldivision, amely a hagyományos moziforgalmazás helyett újszerű, alternatív utakat választ. Működésüket…
továbbmagazin
A Mozinet a magyar és európai művészfilmek egyik legfőbb hazai forgalmazója, portfóliójukban többek között olyan nemzetközi sikerek is szerepelnek,…
továbbhír
Európában négyszer annyi európai filmet mutatnak be, mint amerikait, mégis csak kevés európai produkciót forgalmaznak a gyártó ország határain túl -…
továbbhír
5 éves fennállása alkalmából szakmai napot tartott a Filmalap 2016. június elsején Róna utcai székhelyén. A magyar filmszakma jelentős…
továbbhír
A hangyaPASS a magyarhangya első kísérlete volt arra, hogyan lehet a filmterjesztést ezentúl racionális alapon, a huszonéves közönség hatékony…
továbbhír
Multi-Territory Licensing of Audiovisual Works in the European Union címmel az Európai Bizottság nemrég átfogó tanulmányt készíttetett az európai…
továbbmagazin
Csurdi Gáborral, a Budapest Film forgalmazási vezetőjével Lyonban, a Cartoon Movie-n beszélgettünk a magyar közönség és az animáció viszonyáról, a…
továbbhír
Moziforgalmazási megállapodás született az SPI International és a Forum Hungary között. A hosszú távra szóló szerződés értelmében a Forum Hungary…
továbbhír
Magyarország legnagyobb filmforgalmazó cége, az InterCom Rt. által kihozott mozifilmek látogatottsága az év végére elérheti a 7 milliót is. Szintén…
továbbhír
Szabó István Csodálatos Júlia (Being Julia) című filmjével vette kezdetét múlt hét csütörtökön a 29. Torontói Nemzetközi Filmfesztivál. A mustra…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié