magazin
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan…
továbbhír
A Balázs Béla-díjas filmrendező, forgatókönyvíró, érdemes művész életének 97. évében hunyt el. Katkics Ilona nevéhez számos ifjúsági film, köztük a…
továbbmagazin
Az év egyik legfelkavaróbb moziélményét nyújtja Lőrincz Nándor és Nagy Bálint első nagyjátékfilmje, a Legjobb tudomásom szerint. Az Inkubátor…
továbbhír
80 éves korában elhunyt Szomjas György, közölte a Magyar Filmművészek Szövetsége. A Kossuth- és Balázs Béla-díjas rendező életművéhez olyan…
továbbmagazin
Ládagyári kukkolókkal gúnyolta ki a szocializmust, a 90-es évek közepén felélesztette a Ki-mit-tud aranykorát és ő készítette az egyik első magyar…
továbbhír
Egyetemi előadótermet neveztek el a Tüskevár és A Tenkes kapitányának rendezőjéről, valamint emléktáblát avattak születésének 100. évfordulója…
továbbmagazin
Szarajevóban mutatkozott be, díjazták a BuShón és Szolnokon, ma pedig a berlini Interfilm rövidfilmfesztivál két díját is megnyerte Baranyi Gábor…
továbbmagazin
Már látható a mozikban Lakos Nóra első nagyjátékfilmje, amelyben egy cukrászlány álcsaláddal próbálja megmenteni vállalkozását egy házaspároknak…
továbbhír
Életének 88. évében elhunyt a Keménykalap és krumpliorr és a Gyula vitéz télen-nyáron rendezője, Bácskai Lauró István.
továbbpodcast
A Valan – Az angyalok völgye rendezője tíz éve kávét főzött Angelina Jolie filmjének forgatásán, majd sokat várt első nagyjátékfilmjére, amely…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié