hír
Cserhalmi György és a Magasságok és mélységek rendezője, Csoma Sándor ad interjút a Filmvilág legújabb számában. Ökofikciós filmekről és Jean-Louis…
továbbhír
Megjelent a Filmvilág legújabb száma, amiben megemlékeznek a nemrég elhunyt Gyarmathy Líviáról, bemutatják Sean Baker, a Vörös rakéta rendezőjének…
továbbhír
A Filmvilág legfrissebb számában a magyar múlt zsánerfilmes feldolgozásairól, a filmarchiválás rejtelmeiről és krimikről olvashatunk, valamint…
továbbhír
A májusi Filmvilágban Csuja László és Nemes Anna mesél a Szelíd című csodaszép filmjükről, néhány szerző az AI-ról filozofál, megismerhetjük Víctor…
továbbhír
A Filmvilág folyóirat most megjelent áprilisi számában Jancsótól a Buharovokig részletesen foglalkoznak a hungarofuturizmus filmes irányaival,…
továbbhír
A most megjelent márciusi Filmvilágban megemlékeznek a 100 éves Pier Paolo Pasolinire és a januárban elhunyt Peter Bogdanovich munkásságára is.…
továbbhír
A Filmvilág februári számában beszélgetéseket olvashatunk Pálfi Györggyel és Deák Kristóffal, megismerhetjük a magyar betyárfilmeket, valamint…
továbbhír
A Filmvilág januári számában Kelecsényi László beszélget Törőcsik Marival, olvashatunk interjút a Dívák rendezőjével, Kőrösi Mátéval, beszámolóval…
továbbhír
A Filmvilág decemberi számában az idén elhunyt Gyulai Líviusz grafikus- és animációs művészről találunk portrét, megismerhetjük az Inforg Stúdió 10…
továbbhír
A Filmvilág legújabb számában Jancsó Miklós születésének 100. évfordulója kapcsán olvashatunk összeállítást, elmerülhetünk az afro-amerikai és a…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié