magazin
Egy idős értelmiségi házaspár, egy demens Anya és egy élni akaró Apa története, örvény, amelybe Gaspar Noé most tőle szokatlan eszközökkel ránt be.…
továbbhír
Gaspar Noénak, az európai filmművészet fenegyerekének szívszaggató új filmje váratlan hangon szólal meg a szerző életművében. A Suspiria…
továbbmagazin
Az idei Locarnói Filmfesztivál szlogenje: A mozi visszatért. Valóban, a város mintha nem is emlékezne a tavalyi kihagyásra, újra megadta magát az…
továbbhír
Az év elején szurkolhattunk a Susotázsnak, hogy az Oscar-jelöltek szűkített listájáról bekerüljön a legjobb ötbe, vagyis ott legyen az idei…
továbbhír
Az Oscar-díjra jelöltek szűkített listájára felkerült Susotázs-t április 11-től a hazai mozikban is vetítik. Gaspar Noé brutális és meghökkentő…
továbbhír
Izgalmas alkotások, premierek, premier előtti vetítések a frankofón világból a cannes-i, berlini, torontói fesztiválsikerek után bő egy hétig…
továbbmagazin
Lenyűgöző elsőfilmben nemet váltott egy balerina, a francia botrányfilmes mindenkinek LSD-t kevert az italába, és a hazájában 20 évre betiltott…
továbbhír
Megjelent az októberi Filmvilág, amelyben olvashatunk Fassbinder munkásságáról, a japán animéről Hiroshima tükrében, német neonáci filmekről és…
továbbhír
A 12. Jameson CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál egyik nagy meglepetése, hogy Magyarországon itt mutatkozik először be Gaspar Noé legújabb…
továbbhír
A magyar film rekordot ünnepelt a szarajevói filmfesztiválon mind a részvétel, mind pedig a tegnap este átadott díjak számát tekintetve. Régiónk…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéÉn vagyok én, te vagy te, sőt fekete, ki az őrült, én vagy te?
Martin Riggs / Halálos fegyver 2.