Címke: „groó diana”

Találatok száma: 29

hír

Az első női rabbi története a Netflixen is elérhetővé vált

Groó Diána Regina című dokumentumfilmje október 21. óta elérhető a Netflix műsorán, a történet angol nyelvű mesélője Rachel Weisz. A film az első…

tovább

hír

Covid diákfilmek és költői dokumentumfilm a DunaDOCK mesterkurzusán

Október 11-én, a Duna DOCK workshopjával egyidőben mesterkurzusok is indulnak, az előzetes regisztráció után a vetítések és beszélgetések is online…

tovább

magazin

Dobozban: Elvarázsolt életek

Erős asszonyok, reménytelen helyzetből induló férfiak, és fájdalmas titkokat rejtegető családok tévés történeteit nézhetjük újra ezen a héten.…

tovább

hír

A BBC is műsorára tűzi a Reginát

A rendező Groó Diána által kreatív dokumentumfilmnek nevezett, különleges formanyelvvel kísérletező Reginát koprodukciós alkotásként 2013-ban…

tovább

hír

Vitaest a magyar filmről a Katonában

A Magyar Filmhét, az alkotói szabadság és a filmforgalmazás kérdései is szóba kerültek a budapesti Katona József Színházban Újra hasít a magyar…

tovább

hír

Emberi Jogi Filmnap a Toldiban

Asbót Kristóf Auschwitz Requiem című filmjének vetítésével indul a negyedik Emberi Jogi Filmnap csütörtöki ingyenes eseménysorozata, amelynek a…

tovább

hír

Regina Amerikában

A washingtoni Kongresszusi Könyvtárban vetítették Groó Diana dokuentumfilmjét, a Reginát. A 66 perces alkotás a világ első rabbinőjének, a Berlinben…

tovább

magazin

Mit kíván a magyar filmes?

Többen hiányolták a Szemlét, beszámoltak terveikről és sok-sok nézőt szeretnének magyar alkotásokra a mozikba. Az év utolsó napján 10 magyar rendező…

tovább

hír

Manchesterben is bemutatkozik a Regina

A világ első rabbinője, Regina Jonas történetét meséli el Groó Diana filmje, amelyet csütörtökön Manchesterben mutatnak be.

tovább

hír

Két magyar filmes Jihlavában

Közép-Európa egyik legfontosabb dokumentumfilm-fesztiválján Groó Diana Regina című filmje versenyez, Ugrin Julianna pedig az Emerging Producers…

tovább

És mi van Tomival?

Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba

Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?

Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül

Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés

Fekete pont

Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.

Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle

Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak

Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
- Springsteenről neveztem el a macskámat.
- Miért, hogy hívták?
- Bruce-nak.

500 nap nyár

Oszd meg! Az összes idézet