A washingtoni Kongresszusi Könyvtárban vetítették Groó Diana dokuentumfilmjét, a Reginát. A 66 perces alkotás a világ első rabbinőjének, a Berlinben élt és Auschwitzban elpusztított Regina Jonasnak története.
REGINA TRAILER from reginajonasfilm on Vimeo.
Groó Diana azért választotta témájául Regina Jonas tragikus történetét, mert nagyon ritkák az olyan bátor emberek, mint amilyen ő volt. A Londonban élő, magyar származású producere, George Weisz szerint „ez a film nemcsak a holokausztról szól. Az üzenete univerzális, mert ebből a történetből az egész világ tanulhat arról, hogy mit is csinálunk egymással és mit teszünk azért, hogy a világ jobb legyen.” A film angol nyelvű változata egyébként lánya, az Oscar-díjas Rachel Weisz narrációjával készült. George Weisz azért lett a film producere, mert az eredeti tervek szerint a filmet a német és a magyar állam finanszírozta volna, ám Budapest visszalépett a projekttől.
Groó Diana a Kongresszusi Könyvtárnak adományozta a Diana és a Vespa című film egy-egy példányát. A szűkebb szakmai körben megtartott keddi vetítést követően a Washingtoni Zsidó Filmfesztiválra meghívott Reginát bemutatják majd az amerikai főváros Zsidó Közösségi Központjában (DC JCC) és az Amerikai Filmintézet (AFI) vetítőtermében is. A dokumentumfilm a tavalyi jeruzsálemi nemzetközi filmfesztiválon a Zsidó tapasztalat elnevezésű nemzetközi versenyben nyert díjat, majd megkapta a szolnoki filmfesztivál dokumentumfilmes fődíját és januárban a magyar filmkritikusok különdíját is.
Még több magazin
magazin
Már látható a hazai mozik műsorán a tavalyi fesztiválszezon egyik legnagyobb szenzációja, Lettország 2 Oscar-díjra jelölt animációs filmje, az…
továbbmagazin
Forró a levegő a magyar anyák körül. Az Egy nap és a Január 2. után most Schwechtje Mihály új nagyjátékfilmje, a Sünvadászat örökíti meg egy…
tovább
13 év után újra van Magyar Filmszemle, visszatér a magyar filmszakma egykori elsőszámú találkozóhelye. A Szemle nyitófilmje Schwechtje Mihály Sünvadászat című filmje, a programba közel 150 alkotást válogattak be, köztük játékfilmek, dokumentumfilmek és kísérleti filmek is megtalálhatóak, kis- és egészestés formátumban.
Igekötők, random történések, sünök és lájkok
Sokszínű filmszakmai beszélgetésekkel készül a 44. Magyar Filmszemle
Schwechtje Mihály családi drámájával indul a 44. Filmszemle
a teljes dosszié
Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Lakos Nóra: Mindig is ezt a filmet szerettem volna megcsinálni
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
a teljes dosszié
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
Filmgyár podcast #25: Zenés filmek
Filmgyár podcast #24: Újra itt a Maraton
a teljes dosszié